Masarykovo muzeumv Hodoníně

Zajímavostí muzea je jediná stálá expozice na Moravě věnovaná nejvýznamnějšímu hodonínskému rodáku, 1. československému prezidentu Tomáši Garrigue Masarykovi. Základním motivem expozice je cesta jeho celým životem. Doplnění tvoří tři krátké audiovizuální programy a závěrečný film. Část expozice je věnována i historii města Hodonína. Muzeum zajišťuje také různé akce v budově na Národní třídě v sále Evropa.
hodonin_prohlidka_uvod.jpg, 540x368, 45.11 KB

Aktuální výstavy a akce

všechny výstavy na pobočce

Kde nás najdete

 • Zámecké náměstí 9
  Hodonín
  69501

Aktuality

 • 9. 10. 2020
  Muzeum uzavřeno
  Masarykovo muzeum v Hodoníně bude mít do 3. listopadu pro návštěvníky ZAVŘENO.
 • 22. 9. 2020
  Změna vedoucího pobočky Slovanského hradiště v Mikulčicích
  Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace sděluje, že s platností od 1. 10. 2020 dochází ke změně na postu vedoucího areálu Slovanské hradiště v Mikulčicích, NKP. Dosavadní vedoucí PhDr. František Synek za sebou zanechává velký kus práce a ohlédne-li se za 14 lety svého působení na mikulčickém památníku, může být právem spokojen. Během tohoto období památník prošel dosud nevídaným rozvojem. Manažerské a organizační schopnosti kolegy Synka se projevily na úspěšné realizaci řady projektů, současná podoba areálu a služby poskytované návštěvníkům jsou na zásadně jiné úrovni než dříve a mnohem více odpovídají skutečnému významu této národní kulturní památky. PhDr. Františku Synkovi přejeme mnoho štěstí v další životní etapě. Ceníme si pracovních i lidských kvalit pana kolegy a za jeho dlouholetou výbornou práci mu velmi děkujeme. PhDr. Františka Synka na pozici vedoucího NKP Slovanského hradiště v Mikulčicích od 1. 10. 2020 nahradí Mgr. Gabriela Dreslerová, Ph. D. Svým archeologickým zaměřením, muzejní praxí a inovativní edukací naváže na dosavadní fungování památníku a chce přispět k dokončení dlouho očekávané stálé expozice. Kromě realizace plánovaných stavebních úprav v areálu hradiska se její činnost zaměří i na koordinaci provozu se slovenskou částí Archeoparku Mikulčice-Kopčany a na posílení odborné spolupráce s dalšími odbornými institucemi ve prospěch odborně kvalitní a zároveň pro veřejnost přitažlivé prezentace této mimořádné památky. Mgr. Gabrielu Dreslerovou, Ph.D. očekává náročná práce, přejeme jí hodně úspěchů. Mgr. Irena Chovančíková ředitelka Masarykova muzea v Hodoníně
 • 11. 9. 2020
  Do muzea v roušce
  Od 10. září musí mít návštěvníci našeho muzea opět roušky.
 • 2. 9. 2020
  Nový aktualizovaný nouzový řád opatření k zamezení šíření COVID-19.
 • 4. 5. 2020
  Pro naše mladší návštěvníky máme v první várce připraven program ve formě vyplňovaček, spojovaček, tajenek, kvízů a dalších.
 • 9. 3. 2020
  V rámci 170. výročí narození T. G. M. dostane každý návštěvník ke vstupence na výstavu Setkali se s Masarykem nebo do stálé expozice T. G. Masaryk a rodný kraj speciální placku na připnutí.
 • 21. 2. 2020
  Informace pro návštěvníky!
  V rámci spolupráce s IDS JMK, mají návštěvníci, kteří se prokážou platnou jednorázovou, jednodenní nebo předplatní jízdenkou IDS JMK, slevu ve výši 20% z plné ceny vstupného na výstavy a expozice v Masarykově muzeu v Hodoníně a všech jeho pobočkách.
 • 21. 2. 2020
  Masarykovo muzeum v Hodoníně se zapojilo do projektu Objevuj památky. Mrkněte na jejich webové stránky, kde kromě několika dalších památek a organizací můžete najít i nás. Sledovat nás můžete na facebookových stránkách a na instagramu Objevuj památky.

kontakt:

Masarykovo muzeum v Hodoníně
ZÁMECKÉ NÁM. 27/9, Hodonín 69501
tel: +420 518 351 834
e-mail: masarykovomuzeum@masaryk.info

podrobné kontakty