Aktuální akce

Plakát-DEN-OTEVŘENÝCH-DVEŘÍ-RADNICE_-724x1024.jpg
27. 6. 2019 | kulturní akce | Masarykovo muzeum v Hodoníně
Město Hodonín, Dům kultury Hodonín a Masarykovo muzeum v Hodoníně Vás srdečně zvou dne 27. června na STŘEDOVĚKÝ JARMARK NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ RADNICE A MASARYKOVA MUZEA V HODONÍNĚ. V muzeu bude připraven doprovodný program ve formě her, kvízů a úkolů a volný vstup na výstavu Hodonín objektivem Antonína Pánka a do stálé expozice TGM a rodný kraj.
Hodonín objektivem AntonínaPánka výstava.jpg
21. 6. 2019 – 15. 9. 2019 | výstava | Masarykovo muzeum v Hodoníně
Výstava prezentuje fotografickou tvorbu Antonína Pánka (1932). Tento známý fotograf a výtvarník, který přišel v druhé polovině padesátých let do Hodonína, kde pracoval od té doby v propagaci a kultuře, se stal později také na dva roky výtvarníkem a fotografem tehdejšího Muzea Hodonínska. Antonín Pánek spolupracoval s týdeníkem Slovácko a jeho fotografie se objevovaly i v různých celostátních časopisech. Byl členem hodonínské fotografické skupiny Impuls, vystavoval samostatně u nás i v zahraničí a zúčastňoval se fotografických soutěží od Brazílie až po Rusko. V Masarykově muzeu v Hodoníně budou vystaveny fotografie Antonína Pánka s tematikou Hodonína, jež tvoří velkou část jeho tvorby a zachycují nejen proměnu města, ale i život hodonínských občanů a významné historické události.
Podkarpatská Rus, země Šuhajova - 100 let od připojení k Československu.jpg
24. 5. 2019 – 29. 9. 2019 | výstava | Sál Evropa, Hodonín
Výstava Podkarpatská Rus, země Šuhajova, která nese v podtitulu vysvětlení proč se koná právě v tomto roce - 100 let od připojení k Československu se nám snaží přiblížit historii a kulturu země a jejich lidí nejenom před 100 lety, kdy se stala součástí naší republiky. Objektivem fotoaparátu tří fotografů – štábního kapitána Floriána Zapletala, úředníka, redaktora a překladatele Rudolfa Hůlky a rodáka z Podkarpatské Rusy pana Rudolfa Štursy (nar. 1927) má návštěvník možnost se obeznámit s touto krajinou na začátku 20. let 20. století, u posledního žijícího fotografa pak z let 60. minulého století. Díky zápůjčkám z muzeí, organizací a soukromníků můžeme na výstavě obdivovat krojové součástky, keramiku, modely 2 řeckokatolických kostelů přenesených z Podkarpatska do Čech a na Moravu, ikony nebo zajímavé dobové publikace.

Stálé expozice

kontakt:

Masarykovo muzeum v Hodoníně
Zámecké náměstí 9, Hodonín 69501
tel: +420 518 351 834, fax: +420 518 352 568
e-mail: masarykovomuzeum@masaryk.info

podrobné kontakty