Masarykovo muzeum v Hodoníně

Masarykovo muzeum v Hodoníně je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Kromě pracoviště v Hodoníně spravuje také Vlastivědné muzeum v Kyjově, Městské muzeum ve Veselí nad Moravou a Slovanské hradiště v Mikulčicích. Muzeum má historické, etnografické a archeologické zaměření. Specializovaným pracovištěm spojujícím Hodonín, Kyjov a Veselí je Regionální pracoviště pro lidovou kulturu. Kromě odborné a výstavní činnosti nabízejí všechna pracoviště akce a speciální programy pro školy a veřejnost.
mapka, 549x288, 26.96 KB

Aktuality

 • 2. 3. 2015
  Srdečně Vás zveme na ukázky tradičních řemeslných technik do Městského muzea Veselí nad Moravou.
 • 26. 2. 2015
  HODONÍN: Slavíme 165. výročí narození T. G. Masaryka
  Vážení návštěvníci, v rámci oslav výročí narození T. G. Masaryka vás zveme na prohlídku expozice a výstav hodonínských poboček ZDARMA: v pátek 6. 3. 2015 pro školy a v neděli 8. 3. 2015 pro veřejnost. Těšíme se na vaši návštěvu!
 • 20. 2. 2015
  Mikulčice: malířská soutěž Čarovné barvy země
  Po sérii výstav nejúspěšnějších soutěžních prací minulého běhu (v Hodoníně, Brně, Znojmě, Moravských Knínicích, Hardegg-Pleissingu), z nichž současná je v Bučovicích, pokračuje příprava V. ročníku soutěže. Do něj je přihlášeno 28 škol, v nichž se tvoří soutěžní týmy, připravující svá umělecká díla. Dle zájmu probíhají také tvůrčí dílny, při nichž se pedagogové učí technice malby přírodními jíly. Podobná dílna se byla 17. 2. ve Veselí nad Moravou. Její účastníci kromě informací obdrželi také nový propagační materiál k soutěži a kalendář s vyobrazením nejlepších soutěžních prací. Oba materiály byly vydány péčí Jihomoravského kraje. Soutěž bude u nás uzavřena vyhlášením výsledků 11. 6. za účasti dětí. -fs-
 • 17. 2. 2015
  Mikulčice: letošní čas předsezónní
  V době, kdy vrcholí projekt Stavba II - Předhradí, vstupuje do závěrečné části příprava 55. návštěvnické sezóny. Ta bude zahájena 1. dubna v nových prostorách měsíčním zkušebním provozem. Pro sezónu jsou již sestaveny týmy sezónních pracovníků i brigádníků, probíhá výběrové řízení na koordinátora návštěvnického provozu. O místo se uchází 45 zájemců. Výběrové řízení bude uzavřeno pohovorem s užší skupinou do konce února. S očekávaným nárůstem počtu návštěvníků dochází k rozšíření našeho současného zaměstnaneckého týmu ze čtyř na šest pracovníků. Samozřejmě nás čeká postupné stěhování do nových prostor i další úpravy okolí Pavilonu I i přilehlé zahrady. O dalších novinkách bude průběžně informovat. -fs-
 • 16. 2. 2015
  Vážení přátelé a příznivci kyjovské muzea (ale i všichni ostatní, kteří jste ještě cestu do muzea nenašli), dovolte nám, abychom vás už nyní pozvali na náš letošní BLEŠÍ TRH, který se uskuteční v neděli 26. 4. 2015 od 13 do 17 hodin Bude se konat ve víceúčelovém sále nové budovy muzea.
 • 10. 2. 2015
  Srdečně Vás zveme na ukázky tradičních řemeslných technik do Vlastivědného muzea Kyjov v termínu 25.-27. 3. 2015.
 • 21. 1. 2015
  MISTŘI TRADIČNÍ RUKODĚLNÉ VÝROBY JIHOMORAVSKÉHO KRAJE
  Výstava prací nositelů titulu „Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje“, který je určen lidovým řemeslníkům a výrobcům, kteří dosud uchovávají a praktikují pracovní dovednosti, postupy a technologie tradiční rukodělné výroby na území Jihomoravského kraje.

kontakt:

Masarykovo muzeum v Hodoníně
Zámecké náměstí 9, Hodonín 69501
tel: +420 518 351 834, fax: +420 518 352 568
e-mail: masarykovomuzeum@masaryk.info

podrobné kontakty

Sphere cardSkupina ČEZ
Dvacáté stoletíDvacáté století