Masarykovo muzeum v Hodoníně

Masarykovo muzeum v Hodoníně je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Kromě pracoviště v Hodoníně spravuje také Vlastivědné muzeum v Kyjově, Městské muzeum ve Veselí nad Moravou a Slovanské hradiště v Mikulčicích. Muzeum má historické, etnografické a archeologické zaměření. Specializovaným pracovištěm spojujícím Hodonín, Kyjov a Veselí je Regionální pracoviště pro lidovou kulturu. Kromě odborné a výstavní činnosti nabízejí všechna pracoviště akce a speciální programy pro školy a veřejnost.
mapka, 549x288, 26.96 KB

Aktuality

 • 28. 1. 2015
  ...z projektu Krocení literární múzy, který ve spolupráci s Masarykovým muzeem v Hodoníně pořádá Památník písemnictví na Moravě.
 • 21. 1. 2015
  Mikulčice: hledáme sezónní pracovníky
  Pro nadcházející 55. návštěvní sezónu (duben - říjen) nabízíme práci na pozici sezónní průvodce a pokladní. Předpoklady: vstřícnost a umění komunikace s hosty, schopnost provázet návštěvníky, znalost jednoho světového jazyka a vysoké pracovní nasazení. Práce tři dny v týdnu včetně víkendu. Informace u vedoucího památníku. :-) -fs-
 • 21. 1. 2015
  MISTŘI TRADIČNÍ RUKODĚLNÉ VÝROBY JIHOMORAVSKÉHO KRAJE
  Výstava prací nositelů titulu „Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje“, který je určen lidovým řemeslníkům a výrobcům, kteří dosud uchovávají a praktikují pracovní dovednosti, postupy a technologie tradiční rukodělné výroby na území Jihomoravského kraje.
 • 20. 1. 2015
  Zkrácený úvazek, požadavky: praxe min. 5 let, znalost mzdové problematiky v příspěvkové organizaci, min. ÚSO s maturitou (bez vyučení).
 • 20. 1. 2015
  Plný úvazek, požadavky: praxe min. 3 roky, vysokoškolské vzdělání příslušného směru, ŘP sk. B.
 • 16. 1. 2015
  Mikulčice: dominanty k vidění na horizontu
  Jak bylo i včera při otevření Veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně prezentováno, novou dominantou i návštěvnickou novinkou areálu našeho hradiště bude nová 30 m vysoká vyhlídková věž. Z její plošiny je nádherný výhled nejen na hradiště samotné a obce Mikulčice a Lužice, ale za příznivého počasí je odtud výhled do značné vzdálenosti. Na severu je vidět 25 km vzdálený vysílač na kopci Babí lom u Strážovic (417 m, Kyjovská pahorkatina), na východ lze dohlédnout v Bílých Karpatech 45 km vzdálený vrch Jelenec (970 m, Velká Javořina) s telekomunikační věží. Přijeďte se v sezónu podívat, raději vícekrát! :-) -fs-
 • 13. 1. 2015
  Mikulčice: novinka - vyhlídková věž
  Novinkou nové návštěvnické sezóny bude vyhlídková věž nad moderním návštěvnickým centrem. V pořadí 55. návštěvní sezóna bude, jak doufáme, zahájena 1. dubna. Bohužel otevření nové stálé expozice se opozdí, ale novým lákadlem pro naše hosty bude vyhlídková věž. Návštěvníkům představí centrální část mikulčického hradiště z výšky 30 metrů, při níž vynikne rozlehlost a unikátní prostorové sídelní řešení na dvou říčních ostrovech obklopených dříve sítí vodních kanálů, dnes zvýrazněných ostřicovým porostem travní řeky. Výhled na hradiště je to nádherný. -fs-
 • 5. 1. 2015
  V neděli 4. ledna 2015 jste mohli vidět v České televizi reportáž o naší aktuální výstavě Pravoslaví v českých zemích (kurátor PhDr. Marek Vařeka, Ph. D.) v pořadu Toulavá kamera.

kontakt:

Masarykovo muzeum v Hodoníně
Zámecké náměstí 9, Hodonín 69501
tel: +420 518 351 834, fax: +420 518 352 568
e-mail: masarykovomuzeum@masaryk.info

podrobné kontakty

Sphere cardSkupina ČEZ
Dvacáté stoletíDvacáté století