Aktuální akce

KOVOLITÍ-workshop_RS.png

Kovolití

kurz
21. 6. 2022 – 27. 10. 2022

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Seznamte se s tradičním způsobem zpracování kovů. Na státní svátek dne 28.10. jsme pro vás připravili workshop, kde si můžete pod odborným dohledem vyrobit originální suvenýr z Mikulčic. Vhodné pro účastníky od 15 let. Svou účast si prosím rezervujte předem - viz poslední řádek této stránky - link https://shm-workshop.reservio.com/booking/
Podzimní prázdniny_ OP 9.9.2022.jpg

Podzimní prázdniny pod Valy

kulturní akce
26. 10. 2022 – 27. 10. 2022

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Celotáborová etapová hra inspirovaná tématem Slovanského hradiště. Nabízíme smysluplné trávení volného času formou interaktivních dílen s odborníky.
VELKOMORAVSKÉ MIKULČICE VIRTUÁLNĚ_OP.png

Velkomoravské Mikulčice virtuálně

výstava
25. 8. 2022 – 31. 10. 2022

Archeologický ústav AV ČR - Mikulčice / Trapíkov

Výstava Velkomoravské Mikulčice představuje moderním způsobem zpracované výsledky výzkumů archeologického naleziště v lokalitě raně středověké aglomerace v Mikulčicích. Jedná se o výjimečné digitální ztvárnění prozkoumaných zděných staveb, hrobů v pohřebištích, předmětů a artefaktů z období zejména 9. století. Ty jsou prezentovány na 7 modulových boxech se zabudovanými monitory, displeji, holografickou projekcí v prostoru, promítáním z projektoru nebo rozšířenou realitou na dotykovém tabletu. Výstava je určena pro zájemce o historii jak malé, tak velké a jistě zaujme moderními prvky. Otevírací doba: pondělí - pátek 10 - 16 hod. Pro další informace přímo na webu archeologického ústavu použijte odkaz zcela dole.