Aktuální akce

Mikulčice- lodě_prodloužení.jpg

MIKULČICE - LODĚ PRODLOUŽENO!!

výstava
25. 5. 2021 – 20. 6. 2021

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Známé archeologické nálezy ze Slovanského hradiště v Mikulčicích - lodě jsou již několik let skryty návštěvníkům. Připravovaná výstava nabízí příležitost nejen tyto unikáty opět spatřit, ale díky projekci archivních snímků nahlédnout i do příběhu jejich vyzvednutí, konzervování a umístění v původní expozici. Prohlídky budou realizovány každou půlhodinu pro skupiny do 10 osob.
Krásy dřeva  - Nabídka doprovodného programu k výstavě (1).jpg

Nabídka doprovodného programu Krásy soustruženého dřeva

výstava
23. 6. 2021 – 24. 6. 2021

Sál Evropa, Hodonín

Masarykovo muzeum zve druhé až čtvrté třídy ZŠ na doprovodný program k výstavě Krásy soustruženého dřeva. Počet omezen! Nutná rezervace termínu!
129290659_3609303799115694_8413185959398359632_n.jpg

Opatření pro návštěvníky

výstava
10. 5. 2021 – 30. 6. 2021

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Muzeum je opět otevřeno. Prosíme návštěvníky o dodržování nařízení. Skupinové prohlídky nejsou povoleny. Maximální počet cca 10 návštěvníků v jedné místnosti. Rozestupy 2 metry, 15 m2 na osobu. Chránit dýchací cesty respirátory FFP2 nebo KN95. Dezinfekce rukou, zvýšená hygiena. Vítána rezervace prohlídky muzea, e-mail nebo telefon. Tento týden již můžete navštívit stálou expozici T. G. Masaryk a rodný kraj a příští týden i výstavy na zámečku ''Ruská revoluce 1917-1920'' a v budově sálu Evropa ''Krásy soustruženého dřeva''.
Poslechněte mord ukrutný.jpg

Poslechněte mord ukrutný

výstava
17. 5. 2021 – 1. 8. 2021

Vlastivědné muzeum Kyjov víceúčelový sál (nová budova)

Srdečně zveme návštěvníky na výstavu "Poslechněte mord ukrutný", která představuje celou škálu tisků, které se prodávaly na jarmarcích a poutích. Odtud také pramení jejich název "kramářské tisky". V prostorách výstavní síně Vlastivědného muzea na vás čeká mnoho originálů z muzejních depozitářů v Kyjově, Uherském Brodě a Uherském Hradišti nebo dřevěné tiskařské štočky zapůjčené Slovenským národným múzeem v Bratislavě. Název výstavy je pak odvozen od tragické události ve Svatobořicích z roku 1818, kterou vám autorky přiblíží prostřednictvím kramářské písně i hraného dokumentu.
plakát ruská revoluce- prodloužení- 02.jpg

Ruská revoluce 1917-1920

výstava
7. 1. 2021 – 29. 8. 2021

Masarykovo muzeum v Hodoníně

V loňském roce uplynulo 100 let od konce občanské války v Rusku, která byla jednou velmi velkou tragédií ruských dějin. Po skončení první světové války se Rusko ocitlo ve víru převratů, které změnily dosavadní carský systém vlády na prozatímní a později na bolševickou vládu. Právě proti bolševikům, začali bojovat nejrůznější skupiny nazvané souhrnně bílí. Samotná občanská válka se vedla na několika frontách Sibiře, západního a jižního Ruska. Rovněž velkou roli v celkovém kontextu války měli také českoslovenští legionáři, kteří se chtěli dostat z Ruska domů, ale směrem na západ to nebylo možné. Smyslem výstavy bude ukázat jednotlivé aspekty bojů, fáze války a příčiny postupu bolševiků k jejich celkovému vítězství. Návštěvníci uvidí zajímavé exponáty z prostředí legionářů zapůjčené z Vojenského historického ústavu, Vlastivědného muzea Kyjov a spolku historických ruských vojenských jednotek v České republice. Věříme, že po skončení pandemických opatření si návštěvníci najdou cestu na tuto výstavu.
Hodonin_Hodoinska historie sestkrat jinak_finální.jpg

Hodonínská historie šestkrát jinak

kulturní akce
18. 6. 2021 – 4. 9. 2021

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Město Hodonín letos nabízí ve spolupráci s Masarykovým muzeem v Hodoníně, Státním okresním archivem Hodonín a Galerií výtvarného umění v Hodoníně procházky městem pod názvem Hodonínská historie šestkrát jinak. Zájemci o procházky si mohou vybrat z dvanácti termínů od června do září 2021.
Hodonín - Krásy soustruženého dřeva.jpg

Prodlouženo-Krásy soustruženého dřeva

výstava
16. 4. 2020 – 19. 9. 2021

Sál Evropa, Hodonín

Výstava představuje současnou tvorbu soustružníků z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Také zde budou vystaveny soustružné exponáty využívané v tradiční lidové kultuře. Prostřednictvím pracovních nástrojů bude návštěvník obeznámen nejen s technologií, ale také s historií tohoto řemesla.
Svět kostiček_web.jpg

SVĚT KOSTIČEK

výstava
11. 5. 2021 – 31. 10. 2021

Městské muzeum Veselí nad Moravou

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu exponátů ze stavebnice Lego® „Svět kostiček“. Náplní výstavy bude rozmanitá tematická expozice s výběrem modelů edičních řad od konce 80. let po současnost. Ke shlédnutí budou z filmové tvorby např. robotí válečná zóna Bionicle®, Toy Story - Příběh hraček, Batman, Odvážná Vaiana nebo Ledové království. Své zástupce budou mít také středověké hrady, UFO nebo vesmírní brouci. Rovněž se představí ucelené tematické edice edičních řad Lego® System®, City®, Ideas®, nebo vlastní tvorba. Nebude chybět ani část rozsáhlé sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego® Baby Primo®, určené pro děti od 6 měsíců věku. Velkým lákadlem může být i malé westernové městečko s pohyblivou vlakovou parní soupravou. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO. Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Výstava bude trvat do 31. října 2021. --------------------------------------------------------------------------- Ing. arch. Petr Šimr - Peesko® Svět kostiček® - projekt putovní výstavy exponátů ze stavebnice Lego® T.: 733 214 465 @: peesko@seznam.cz, svetkosticek@svetkosticek.cz W.: www.svetkosticek.cz
Reklama Masarykova muzea ČEZ A3.jpg

Stálá expozice T. G. Masaryk a rodný kraj

výstava
1. 1. 2021 – 31. 12. 2021

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Na zámečku na Vás čeká stálá expozici věnovaná T. G. Masarykovi. Můžete zhlédnout tři audiovizuální filmy. Základním motivem je stále se rozšiřující Cesta Masarykovým životem od dětství přes studia a působení ve Vídni, vědeckou a politickou činnost v letech 1882 – 1918, prezidentství, rodinný život až po úmrtí v roce 1937 a odkaz. Těšíme se na Vaši návštěvu.
vzhůru za historií , kulturou a krásou- tisková verze.jpg

Vzhůru za historií, kulturou a krásou

kulturní akce
10. 12. 2020 – 31. 12. 2021

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Příspěvkové organizace Jihomoravského kraje připravili pro Vás atraktivní nabídku ''navštivte čtyři z nich'' a získejte pátou prohlídku ZDARMA z těchto uvedených objektů (Muzeum regionu Boskovicka, Muzeum Blanenska, Muzeum Vyškovska, Muzeum Brněnska, Jihomoravské muzeum ve Znojmě, Masarykovo muzeum v Hodoníně, Regionální muzeum v Mikulově, Galerie výtvarného umění v Hodoníně, Hvězdárna Veselí nad Moravou). Kartičky jsou k dispozici na pokladnách organizací, kde získáte i razítko.
Plakát STÁLÁ EXPOZICE KYJOV.jpg

Stálá expozice MUSEUM PICTUM Vlastivědné muzeum Kyjov

kulturní akce
22. 6. 2020 – 31. 12. 2021

Vlastivědné muzeum Kyjov

Pozvánka do Vlastivědného muzea Kyjov - stálá expozice MUSEUM PICTUM.
Klvaňa plakátek prodej.jpg

Publikace Josef Klvaňa a Kyjov

výstava
6. 1. 2021 – 31. 12. 2021

Vlastivědné muzeum Kyjov

Pokud se zajímáte o historii Kyjova, neměla by Vám v knihovně chybět nejnovější publikace z pera našich odborných pracovníků. K zakoupení je v pokladně muzea. Už nyní si ji však můžete rezervovat na níže uvedených kontaktech.