Aktuální akce

Auguste rodin na slovácku- plakát- poslední verze.jpg

Auguste Rodin na Slovácku

výstava
6. 5. 2022 – 21. 8. 2022

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Výstava k připomenutí 120. výročí od návštěvy významného francouzského sochaře na Slovácku.
Hledáme skautské poklady_final.png

Hledáme skautské poklady

výstava
4. 2. 2022 – 31. 8. 2022

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Na podzim 2022 připravuje Masarykovo muzeum v Hodoníně a Junák - český Skaut, středisko Přátelství Hodonín výstavu Buď připraven! věnovanou 100. výročí založení skautingu v Hodoníně. V souvislosti s připravovanou výstavou bychom rádi požádali skauty dřívějšího data narození a skautské příznivce o zapůjčení svých předmětů vztahujících se k hodonínskému skautingu. S dotazy se můžete obrátit buď na hodonínské skautské středisko Přátelství (Karel Mýval Ryba, mvl.ryba@skaut.cz) či na Masarykovo muzeum v Hodoníně (Hana Sýkorová, h.sykorova@masaryk.info). Děkujeme.
Kameny na cestách- tisk.jpg

Kameny na cestách

kulturní akce
1. 7. 2022 – 31. 8. 2022

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Muzea nesbírají pouze předměty, ale i jejich příběhy. U každého předmětu je pro nás důležitý jeho uživatel, výrobce, jeho "život" než se dostal do sbírek. Myslíte si, že i kámen může mít příběh? Určitě, ale je potřeba mu ho vytvořit. Přijďte si během prázdnin pro malované kameny do zahrady Masarykova muzea v Hodoníně a k sálu Evropa, vyfoťte je, sdílejte na náš FB, facebook.com/muzeumhodonin, pošlete do světa a sledujte příběh. Každý den se v průběhu července a srpna objeví na výše uvedených místech dva kameny s logem Masarykova muzea v Hodoníně. Přijďte hledat a vytvářet příběh...
letní otevírací doba MMH 2022.jpg

Léto v Masarykově muzeu v Hodoníně

kulturní akce
1. 7. 2022 – 31. 8. 2022

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Rádi bychom návštěvníky upozornili na změnu otvírací doby o letních prázdninách v MMH a budově sálu Evropa. Těšit se také můžete na prázdninové akce pro děti a dospělé.
Tarot- hra pro zasvěcené nebo blázny.jpg

Tarot-hra pro zasvěcené nebo blázny

výstava
1. 4. 2022 – 18. 9. 2022

Sál Evropa, Hodonín

Chtěli byste znát svůj osud? Na naší výstavě Tarot – hra pro zasvěcené nebo blázny v Masarykově muzeu v Hodoníně ve výstavních sálech na Národní tř. 21 se seznámíte s historickými i současnými tarotovými kartami. Velkou zajímavostí jsou nejstarší karty z poloviny 18. století, které málokdy můžete spatřit na výstavách. V České republice jsou v takovém rozsahu vystaveny poprvé. Výstava vytvořená ve spolupráci se sběratelem Pavlem Langrem představuje věštecké a vykládací karty.
Akce 100 let Hodonín (1)1.jpg

Program oslav skautingu v Hodoníně

kulturní akce
1. 2. 2022 – 4. 11. 2022

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Město Hodonín, Dům Kultury a Masarykovo muzeum v Hodoníně připravují na letošní rok program oslav věnující se skautingu v Hodoníně.