Slovanské hradištěv Mikulčicích

V 9. století zde v blízkosti řeky Moravy stávalo velkomoravské hradiště. Pozůstatky jeho opevnění jsou patrné dodnes a ohraničují centrální plochu (akropoli a předhradí) o rozloze takřka 10 ha. K této části ještě přináleželo neopevněné podhradí. Mikulčice charakterizuje vysoký počet nálezů sakrálních staveb. Spolu s kaplí sv. Margity v nedalekých Kopčanech je zde doloženo 10 kostelů! Ve své době představovalo významné centrum politické moci i možného působení slovanských věrozvěstů Konstantina a Metoděje. Tato velkomoravská památka se nachází v překrásném prostředí luční krajiny a lužních lesů, v blízkost přírodní rezervace Skařiny. Od roku 2019 spojuje areál hradiště v Mikulčicích se slovenskou částí Archeoparku Mikulčice-Kopčany lávka Velké Moravy.

Vážení návštěvníci mějte prosím na paměti, že s účinností od 1. března 2021 od 00:00 hod. do 11. dubna 2021 do 23:59 je omezen volný pohyb osob na území České republiky.

 

 

Zahájení sezóny 2021 

 

Zahájení nové sezóny 2021 jsme pro tentokrát chtěli ozvláštnit a nabídnout návštěvníků pohled pod bednění v expozici I, kde jsou uschovány lodě z 9. století. Bohužel současná epidemiologická situace nám neumožní tuto krátkodobou výstavu uskutečnit. Z tohoto důvodu plánujeme zahájení výstavy přesunout na letní měsíce. Tento výrazný posun je dán realizací stavebních úprav v návštěvnickém centru SHM, které mají zajistit nové zázemí - občerstvení pro návštěvníky.

Provizorní způsob občerstvení v současné době řešíme, opět s ohledem na aktuální stav epidemie.

Tímto Vás prosíme o shovívavost.

SHM

 

 
Mikulčice- lodě - zrušení akce.jpg, 800x565, 83.83 KB

Kde nás najdete

  • Slovanské hradiště
    Mikulčice
    69619

kontakt:

Masarykovo muzeum v Hodoníně
ZÁMECKÉ NÁM. 27/9, Hodonín 69501
tel: +420 518 351 834
e-mail: masarykovomuzeum@masaryk.info

podrobné kontakty