Návštěvní doba

Hlavní návštěvnická sezóna probíhá od 1. dubna do 17. listopadu. V závěrečný Den studentstva je vstup pro všechny studenty zdarma. Skupinové prohlídky s průvodcem jsou v současnosti za dodržování aktuálních proti-epidemiologických opatření.

 

Období Otevřeno ve dnech Otevírací doba
březen od 19.3. SO – NE 8:30 – 17:00
duben - květen PO – PÁ 9:30 – 17:00
SO – NE , SVÁTEK 9:30 – 18:00
červen - září PO – NE, SVÁTEK 9:30 – 18:00
říjen - 17. listopad PO – NE, SVÁTEK 8:30 – 16:00

 

PROHLÍDKY v dubnu a v květnu začínají v pracovní dny každou celou hodinu od 10. do 16. hod. včetně, o víkendech každou celou hodinu od 10. do 17. hod. Vždy mimo polední přestávku ve 12 hod.

Prohlídka s průvodcem sestává:

1) Z úvodního výkladu o Velké Moravě a archeologické lokalitě Slovanské hradiště u Mikulčic. Probíhá u budovy.
2) Z prohlídky pavilonu II - tj. základů 2. kostela s pohřebištěm, případně shlédnutí audiovizuální projekce a z prohlídky množství exponátů velkomoravských Mikulčic. 

Návštěvníci mohou dále pokračovat bez průvodce procházkou po návštěvnických trasách areálu se základy kostelů a knížecího paláce. U lokací jsou grafické tabule s dalšími informacemi.

Hromadné objednávky

Organizátorům hromadných výprav a zájezdů doporučujeme objednat se e-mailem na adrese mikulcice-valy@masaryk.info nebo telefonicky na čísle 518 325 935. Obdržené požadavky písemně potvrzujeme a ohlášené skupiny provádíme přednostně v ohlášený čas.

Pro zahraniční návštěvníky máme připraven  průvodcovský text v němčině a angličtině. U větších a organizovaných skupin zahraničních hostů doporučujeme přítomnost tlumočníka.