Čarovné barvy země

Soutěžní projekt Čarovné barvy země je určen mládeži věku od 4 do 19 let a mládeži a studentům od 16 do 19 let. Soutěž je pokračováním projektu Malujeme barvami země, který byl v česko-rakouské spolupráci uspořádán v letech 2009/2010 a 2010/2011 a jehož realizační týmy iniciovala a vedla autorka projektu i malířských technik s využitím přírodních jílů prof. Irena Ráček. Jedinečností malířské soutěže je použití hliněných pigmentů a jiných přírodnin prostých syntetických barev i pojidel, ale také tvorba obrazu v kolektivu. Cílem projektu je zaujmout děti nejen pro umělecké a výtvarné tvoření, ale také pro studium své rodné hroudy (dávné historie, především období Velké Moravy).

Soutěž, která získala ve svém II. ročníku nové jméno - Čarovné barvy země - se nezměnila tematicky a ponechala si výtvarnou techniku práce s přírodními jíly. Odborně a organizačně ji však za podpory Jihomoravského kraje zajišťuje příspěvková organizace Jihomoravského kraje – Masarykovo muzeum v Hodoníně prostřednictvím své pobočky – Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památky.

 Aktuálně: Aktuálně "probíhající" výstava děl IX. ročníku soutěže ve znojemské základní škole Mládeže 3 je bohužel kvůli korona-virové nákaze momentálně nepřístupná.

Kvůli zavřeným školám je momentálně vytvářen plán posunutí termínů X. ročníku, o kterém budou přihlášení pedagogové a ředitelé informováni nejpozději v 1. polovině dubna po schválení plánu nadřízenými orgány.

Držte se a malujte si pro doma pro radost, věřme, že s dobrou náladou je člověk odolnější...

 

 

Podmínky X. ročníku malířské soutěže (šk. rok 2019/20)

Podmínky X. ročníku malířské soutěže (šk. rok 2019/20)

Pravidla X. ročníku soutěže Čarovné barvy země včetně témat jednotlivých kategorií, harmonogramu (přehledu důležitých termínů v soutěži) a mnoho dalších nezbytných informací.
Výtvarné semináře

Výtvarné semináře

Termíny výtvarného semináře pro techniku malby přírodními jílovými pigmenty typickou pro malířskou soutěž Čarovné barvy země k X. ročníku soutěže. Pokud jsou aktuální termíny, je aktivována elektronická přihláška na této stránce níže.
Přihlášení do soutěže - Zrušení přihlášky

Přihlášení do soutěže - Zrušení přihlášky

Přihlášky do X. ročníku malířské soutěže Čarovné barvy země bylo možno odesílat po slavnostním vyhlášení nového ročníku 16.10.2019. Sběr byl ukončen 12. 1. 2020. Z důvodu situace spojené s opatřeními proti šíření viru Covid19 a zavřením škol, byly termíny odevzdání soutěžních prací výrazně posunuty. Přesto zde mají školy možnost svoji přihlášku do 30. 6. 2020 oficiálně zrušit prostřednictvím krátkého webového formuláře.
Výstavy a akce

Výstavy a akce

Soutěžní projekt nabízí množství akcí: Výstavy soutěžních prací, Výtvarné semináře pro pedagogy, Výtvarné dílničky při akcích pro děti, Slavnostní vyhlášení vítězů, .... Zde naleznete jejich přehled pro nejbližší období.
Zásady spolupráce

Zásady spolupráce

Zásady spolupráce při X. ročníku Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země: Tyto zásady se vztahují ke smlouvě o bezplatné výpůjčce, kterou uzavírá Masarykovo muzeum v Hodoníně s přihlášenými školskými zařízeními na konkrétní malířské práce zapůjčené do soutěže, obsahují důležitá pravidla, se kterými je půjčitel povinen se seznámit.
Malířská technika užívaná při projektu

Malířská technika užívaná při projektu

Návod na práci s kaseinovými pojidly, receptury.
Spolupracující institutce, firmy a jednotlivci

Spolupracující institutce, firmy a jednotlivci

Rádi bychom poděkovali firmám, školám, dalším institucím, ale také jednotlivcům, které mají velkou zásluhu na celém projektu Čarovné barvy země.

Aktuální výstavy a akce

kontakt:

Masarykovo muzeum v Hodoníně
ZÁMECKÉ NÁM. 27/9, Hodonín 69501
tel: +420 518 351 834
e-mail: masarykovomuzeum@masaryk.info

podrobné kontakty